top of page
Chainwind Ritual - Logo Beyaz.png
Chainwind Ritual - Untitled I Kapak.jpeg

Chainwind Ritual, 2021 başlarında kurulan istanbul/kadıköy çıkışlı, kendilerini net bir tarzda kısıtlamayan ama groove/sludge ve doom türlerinden ilham alan bir gruptur.

Çocukluk arkadaşı olan Kuzey Alemdar (vokal/gitar) ve Haluk Aslan (bateri) benzer müzik zevkleri aracılığıyla yeni sesler arayışına girdi. İkili zamanla kendi şarkılarını yazmaya başladı. Arda Tosun (lead/ex-microbrew), Kuzey ile ortak bir arkadaşlarının stoner/doom projesinde tanıştıktan sonra ikiliye yılın sonlarında dahil oldu. Kuzeyin kız arkadaşının ilk okuldan beri tanıdığı Can Osmanağaoğlu (bas gitar), kendisinin referansı ile gruba 2022 başında dahil oldu. Lisenin birinci senesinde ilk müzik gruplarında beraber çalan ancak yıllardır iletişimde olmayan Arda ve Can tesadüfen tekrardan bir araya gelmiş oldular ve böylece grup şimdiki halini aldı.

Chainwind Ritual kendilerini dış beklentilerden tamamen soyutlayan müzikten aldıkları heyecan verici hissiyatların peşinden gitmeye çalışan, müzikten herhangi bir maddi kazanç beklentisi olmayan ve ürettikleri müziği kendilerinden kalan mirasları olarak gören bir gruptur. Grup üyeleri birbirlerinden farklı müzik zevklerini tek çatı altında birleştirmeye odaklı bir şekilde aktif olarak ilerlemektedir. Untitled I albümünde tema olarak üyelerinin yaşadıkları veya tanık oldukları depresyon, baskı, bağımlılıklar, paranoya, anksiyete, intihar, uyumsuzluk ve misantrofi gibi konuları müzikal bir şekilde yansıtmaya çalışmaktadır. Çıkış albümlerinde soundlarını tam olarak hayal ettikleri gibi yansıtmak isteyen grup uzun ve yoğun bir kayıt/mix sürecinden geçmiştir. Bu süreç sonunda grup, Untitled I albümünü Tamar Records etiketiyle piyasaya sürmüştür.

Chainwind Ritual - Photo 2.jpg

Söz-Müzik: Chainwind Ritual

Prodüktör: Chainwind Ritual

 

Kayıt: Jamsession Kadıköy

Mix & Mastering: Ilgar Gökhan & Berkay Köksal

Cover Artwork: Ozan Güner

Tamar Records ℗ & © 2024

bottom of page