top of page
Gramafonia - İnsanlar.jpeg

Hiphop müziğin yükselen ismi Gramafonia’nın “Global” bir distopyada çok sesli bir “Bando” olarak nitelediği son albümü Global Bando'dan yeni single,  “Kısır Döngü (İnsanlar) - Cinojunior Remix”, Tamar Records etiketiyle tüm dijital platformlarda!

Alt tabakaya, direnişe ve sisteme kafasını taktığını söyleyen Gramafonia yeni albümünde, bu direniş hikayesini insanların ruhunu okşayacak şekilde dışarı yansıtıyor. A’dan Z’ye her şarkının hem teknik hem ruhani olarak başarıyla ortaya koyulduğu bu albüm aynı zamanda sanatçının gelecekte yapacaklarının bir teminatı.

 

Global Bando’nun dikkat çeken şarkılardan biri olan “Kısır Döngü (İnsanlar)”, Gramafonia'nın akıcı flow’uyla ve protest içeriğiyle dikkat çekmekte. Albüm konseptinin dışında olan bu remix “ethnic” ve “orient” öğeleri barındırmakta.

Parçası olduğu pek çok toplama albümle ve geçtiğimiz yıl çıkardığı “Asparagas” isimli teklisiyle adını duyuran Gramafonia, asıl adıyla Önder Kılınç, 2012 yılında “Diren Müzik” adlı toplama albümünde yaptığı Yeşil Sermaye şarkısıyla İstanbul sahneleriyle tanıştı. Hiphop kültürüne dayalı müziğini farklı soundlar ve janralardan beslenerek geliştiren MC, DJ ve prodüktör Gramafonia, nitelikli müziğin gelişimi için direnmekte ve her geçen gün bu yolda adımlar atmaya devam etmekte.

Gramafonia 4.jpeg

Söz ve Seslendirme: Önder Kılınç (Gramafonia)

Müzik: Orçun Yerlikaya (Moris Lanka )

Prod.&Mix & Mastering: Cinojunior

Kapak: Ege Avcı

Tamar Records ℗ & © 2021

bottom of page