top of page

Hayvansaray - Hayvani

Hayvansaray - Hayvani.jpeg

 

Müzikte alt-tür isimlerinin çeşitliliğinin hayranı olan Hayvansaray, sizlere hip-hop space fabl opera türündeki "Hayvani" albümünü sunmaktan mutluluk duyuyor. Uzayzaman, kuantum mekaniği, tekillik, düalizm kavramlarının belirleyici olduğu mekanlarda varolan karakterlerimiz At Bey, Sincap, Albay Hayvansaray ve Tardi, 6 bölüm süren masalımızı oluşturuyorlar. Bu masala açılış, önsöz ve sonsöz de eklenerek albüm tamamlanıyor.

 

Boyutlararası gerçekliği sorgulamak zorunda kalan karakterlerimiz, sıkıntılı ama bir o kadar da neşeli bir yolculuğa çıkıyor.

 

 

Hayvansaray 2010 yılında Deniz Bolayır tarafından dünyaya getirildi. Farklı müzik türlerini birleştiren, hikayelerindeki karakterleri hayvanların oluşturduğu bir projedir. 2010 ile 2014 yılları arasını tekliler yayınlayarak geçiren Hayvansaray, 6 yıl ara verdikten sonra, 2020 yılında eski kayıtların derlemesi olan "Antika Kayıtlar" ve "At Gibiyim" albümü ile tekrar hayata döndü. "Kuduz" isimli teklisi yayınlandıktan sonra yeni albüm çalışmalarına başlayan Hayvansaray, 2021 yılında Hip-Hop Opera türünde, "Hayvani" isimli konsept albümünü yayınladı.

 

Hayvansaray - Hayvani

 

1/ Uvertür

2/ Prolog: Evvel Zaman İçinde...

3/ Bölüm 1: Mini Kaos

4/ Bölüm 2: At Bey'in Çiftlik Partisi

5/ Bölüm 3: Albay Hayvansaray ve Tardi'nin Garip Seyahati

6/ Bölüm 4: Tardi'nin Altın Plağı

7/ Bölüm 5: Sado Sincap

8/ Bölüm 6: At Bey'in Çiftliğinde Yangın

9/ Epilog: Kimler Erdi Muradına?

Hayvansaray: Deniz Bolayır

Albüm türü: Hip-Hop Space Fabl Opera

Prodüktörler: Hayvansaray ve Can Tan

Kapak: Burcu Baki

Tamar Müzik ℗ & © 2021

 

bottom of page