top of page
kanakana logo.jpg

Kana Kana - Berlin'de Kış

Müzisyen / prodüktör Övünç Dan’ın tek kişilik projesi Kana Kana, tohumları 2015’te atılan ve sahibinin karanlık tarafını omuzlamayı görev belleyen bir müzikal kişiliktir. 

 

Hali hazırda herhangi bir akım veya tarza bağlılık yemini bulunmayan Kana Kana, kendi içinde girdiği derin tartışmalar neticesinde - olur da sorulursa - “Türkçe Sözlü Hafif Gotik Müziği” icra ettiği cevabını verebileceğinde karar kılmıştır.

Kana Kana, fikrinin atıldığı ilk zamanlardan  beri dirsek temasında olduğu ve şu güne kadar ürettiği tek demoya da el koyan sevgili Çağlan Tekil’in ısrarı ile az kalsın Tabut ismini alacakken son anda kendine Kana Kana adını vermiştir. Bu kararla ile ilgili Çağlan Tekil’in yorumu “Kana Kana diye grup mu olur ya, skandal.” olmuştur.

Kana Kana, tüm şarkılarını kendi yazıp bestelemekte ve düzenlemektedir. Tüm vokal ve enstrümanları da üstlenen Kana Kana sahneye, adına yakışır tutkuda bir ekiple çıkmayı hedeflemektedir.

Berlin'de Kis Kapak.jpg

Kana Kana’nın, 2021’de Tamar Records etiketiyle yayınlanacak çıkış albümü Ölüler Hariç’ten seçilen üçüncü single Berlin’de Kış oldu.

Hayatına bir cover fikri olarak başlayan şarkı, sevgili Çağlan Tekil’in ısrarı ve baskısıyla özgün bir besteye dönüştü. Sözlerinin ilham kaynağı ise, halen Berlin’de yaşamakta olan müzisyen/prodüktör Ah! Kosmos’un, meşhur Berlin soğuklarını betimlediği uzun telefon konuşmaları. Ah! Kosmos için, Kana Kana’nın kadim silah arkadaşı diyebiliriz. 

Dokuz şarkıdan oluşan ve Haziran 2015’te, Şişli’de bir evde kaydedilen albümün üçüncü ve en son yazılan şarkısı olan Berlin’de Kış’ın söz, müzik, düzenleme, mix ve mastering’i Kana Kana’ya ait.

Single kapağının grafik tasarımı da Kana Kana’nın elinden çıktı.

 

Tamar Müzik ℗ & © 2021

 

bottom of page