top of page
kanakana logo.jpg

Kana Kana - Düğüm

Müzisyen / prodüktör Övünç Dan’ın tek kişilik projesi Kana Kana, tohumları 2015’te atılan ve sahibinin karanlık tarafını omuzlamayı görev belleyen bir müzikal kişiliktir. 

 

Hali hazırda herhangi bir akım veya tarza bağlılık yemini bulunmayan Kana Kana, kendi içinde girdiği derin tartışmalar neticesinde - olur da sorulursa - “Türkçe Sözlü Hafif Gotik Müziği” icra ettiği cevabını verebileceğinde karar kılmıştır.

Kana Kana, fikrinin atıldığı ilk zamanlardan  beri dirsek temasında olduğu ve şu güne kadar ürettiği tek demoya da el koyan sevgili Çağlan Tekil’in ısrarı ile az kalsın Tabut ismini alacakken son anda kendine Kana Kana adını vermiştir. Bu kararla ile ilgili Çağlan Tekil’in yorumu “Kana Kana diye grup mu olur ya, skandal.” olmuştur.

 

Kana Kana, tüm şarkılarını kendi yazıp bestelemekte ve düzenlemektedir. Tüm vokal ve enstrümanları da üstlenen Kana Kana sahneye, adına yakışır tutkuda bir ekiple çıkmayı hedeflemektedir.

Kana Kana - Düğüm Cover.jpg

Kana Kana’nın, 2021’de Tamar Records etiketiyle yayınlanacak çıkış albümü Ölüler Hariç’ten seçilen ilk single Düğüm oldu.

 

Şarkı için, ‘Kana Kana’nın içişlerindeki istikrarsızlığın hesap özeti’ diyebiliriz.

 

Dokuz şarkıdan oluşan ve Haziran 2015’te, Şişli’de bir evde kaydedilen albümün açılış şarkısı da olan Düğüm’ün söz, müzik, düzenleme, mix ve mastering’i Kana Kana’ya ait.

 

Kapak tasarımı Mazhar Bilgiç tarafından yapılan single’ın konsept fotoğraflarını Sevda Kaplan çekti. Çekimin kostüm ve makyajı Bahar Heper, prodüksiyonu ise Canan Metin tarafından yapıldı. Müzik videosu editing’ini de Kana Kana yaptı. 

Tamar Records ℗ & © 2020

bottom of page