top of page
kanakana logo.jpg

Kana Kana - Güneşin Sesi

Müzisyen / prodüktör Övünç Dan’ın tek kişilik projesi Kana Kana, tohumları 2015’te atılan ve sahibinin karanlık tarafını omuzlamayı görev belleyen bir müzikal kişiliktir. 

 

Hali hazırda herhangi bir akım veya tarza bağlılık yemini bulunmayan Kana Kana, kendi içinde girdiği derin tartışmalar neticesinde - olur da sorulursa - “Türkçe Sözlü Hafif Gotik Müziği” icra ettiği cevabını verebileceğinde karar kılmıştır.

Kana Kana, fikrinin atıldığı ilk zamanlardan  beri dirsek temasında olduğu ve şu güne kadar ürettiği tek demoya da el koyan sevgili Çağlan Tekil’in ısrarı ile az kalsın Tabut ismini alacakken son anda kendine Kana Kana adını vermiştir. Bu kararla ile ilgili Çağlan Tekil’in yorumu “Kana Kana diye grup mu olur ya, skandal.” olmuştur.

Kana Kana, tüm şarkılarını kendi yazıp bestelemekte ve düzenlemektedir. Tüm vokal ve enstrümanları da üstlenen Kana Kana sahneye, adına yakışır tutkuda bir ekiple çıkmayı hedeflemektedir.

Kana Kana Gunesin Sesi Kapak.jpg

Kana Kana’dan, 2021’de Tamar Records etiketiyle yayınlanacak çıkış albümü Ölüler Hariç öncesi bir yaz molası: Güneşin Sesi.

 

Sıkı bir Dr.Skull hayranı olan Kana Kana, oldukça karanlık olması muhtemel ilk albümü öncesi bir sürpriz yaparak grubun 1994 tarihli efsane albümü Hershey Yolunda!?’nın incilerinden Güneşin Sesi’ni yorumlamaya karar verdi.

 

7 Nisan’da Youtube – Kana Kana kanalında sessiz sedasız paylaşılan kayıt, başta sevgili Alper Yarangümeli olmak üzere Dr.Skull tarafından beğenilince, - grubun da izniyle – resmi olarak bir Kana Kana şarkısına dönüştü ve düm dijital mecralarda yayınlandı.

 

Tasarımı Kana Kana tarafından yapılan single kapağında kullanılan fotoğraf sevgili Müjde Uzman tarafından çekildi.

 

Kana Kana şarkı için, “eskinin yazlarına açılan siyah beyaz bir kapı” der.

 

Tamar Müzik ℗ & © 2021

 

bottom of page