top of page
kanakana logo.jpg
Kana Kana - Oluler Haric Kapak.jpg

Kana Kana - Ölüler Hariç

 

Kana Kana'dan yaşam, ölüm ve zaman üçlüsünde beklenen ilk albüm....

 

Müzisyen ve prodüktör Övünç Dan tarafından hayata geçirilen tek kişilik müzik projesi Kana Kana, birbirinden güzel 3 teklinin ardından "Ölüler Hariç" albümünü yayınladı.

Özenli bir çalışmanın sonucu olan "Ölüler Hariç", Tamar Records etiketiyle ve GRGDN Müzik iş birliğiyle 21 Ocak 2022'de tüm dijital platformlarda yerini aldı.

 

Haziran 2015'te Şişli'de bir evde kaydedilen albüm, maceralı ve birçok açıdan karanlık sayılabilecek geçmişini de yanına alarak nihayet dinleyicisiyle buluştu.

 

Tarzını "Türkçe Sözlü Hafif Gotik Müziği" olarak belirten Kana Kana, albümdeki tüm şarkıları kendi yazmış, bestelemiş, çalmış, söylemiş, kaydedip editlemiş ve albümün mixi ve masteringini yapmıştır.

 

Yaşam, ölüm ve zaman üçlüsünü anlatan albümün esas öznesi, İtalyan yönetmen ve fotoğraf sanatçısı Pierluigi De Rubertis'in Milano'daki "Cimitero Monumentale Di Milano" mezarlığında çektiği kısa filmi "La Città Dei Morti"den uyarlanan Her Gün Bir Doz, dokuz şarkının ortak paydası ve aynı zamanda onları bir arada tutan tutkal.

 

Albümün kapanış şarkısı Eve Veda'daki şiir ise Çağlan Tekil anısına kaleme alınmış ve Pierluigi De Rubertis tarafından İtalyanca seslendirilmiştir.

 

Tamar Records ℗ & © 2022

Kana Kana - Oluler Haric Arka Kapak.jpg
bottom of page