top of page
kanakana logo.jpg

Kana Kana - Yalan Lisan

Müzisyen / prodüktör Övünç Dan’ın tek kişilik projesi Kana Kana, tohumları 2015’te atılan ve sahibinin karanlık tarafını omuzlamayı görev belleyen bir müzikal kişiliktir. 

 

Kana Kana, ikinci teklisi "Yalan Lisan" ile, iletişimden besin kaynaklarına geniş bir yelpazede hayatımıza nüfus etmiş olan "yalan" olgusunun kendi dilindeki karşılığını anlatıyor. Şarkının söz, müzik, düzenleme, mix ve mastering'i, tarzını "Türkçe Sözlü Hafif Gotik Müziği" olarak tanımlayan Kana Kana'ya ait.

Kana Kana, tüm şarkılarını kendi yazıp bestelemekte ve düzenlemektedir. Tüm vokal ve enstrümanları da üstlenen Kana Kana sahneye, adına yakışır tutkuda bir ekiple çıkmayı hedeflemektedir.

Kana Kana - Yalan Lisan kapak.jpg

Kana Kana’nın, 2021’de Tamar Records etiketiyle yayınlanacak çıkış albümü Ölüler Hariç’ten seçilen ikinci single Yalan Lisan oldu.

 

Grafik tasarımı Kana Kana tarafından yapılan single kapağında kullanılan fotoğraf Canan Metin tarafından çekildi.

 

9 şarkıdan oluşan ve Haziran 2015’te, Şişli’de bir evde kaydedilen albümün ikinci single'ı olan Yalan Lisan’ın söz, müzik, düzenleme, mix ve mastering’i Kana Kana’ya ait.

Yalan Lisan'ın müzik videosu, Kasım 2020'de, fırtınalarıyla Kana Kana'ya her daim ilham kaynağı olan Gelibolu'da iPhone XR ile çekildi. Lojistik, kostüm ve makyaj kısmını Bahar Heper'in üstlendiği video klibin çekim, yönetim ve montajı yine Kana Kana'ya ait.

Tamar Records ℗ & © 2021

 

bottom of page