top of page
-ki & Ali Cihan - Sisifos-2400x2400.jpeg

-ki

“-ki” Ali Kutlu Suytar’ın duysal ve görsel işlerini üretirken kullandığı Mahlastır. “-ki” Kostantiniye’de yaşayıp, üretmektedir.

 

Müzik bölümünden de çeşitli dersler alarak, İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi bölümünden Mezun olmuştur. Muhterem Sur, Necip Yılgın,  Levent Özer, Mustafa Topaloğlu, Resul Dindar, Gökhan Doğanay, Adem Gümüşkaya, Saki Çimen, Cem Bergamalı, Semra Tunç, Mehmet Ülker, İsa gibi sanatçılarla Ses Mühendisi & Aranjör olarak çalışan “-ki”, 2014 yılından beri kendi müziğini üretmeye başlamıştır. Pandemi süresince Dublin merkezli bir çevrimiçi ses kütüphanesine foleyler kaydedip ses tasarımları üreten San’atçı diğer yandan müzikal çalışmalarına devam etmiştir.

"Sisifos"

 

Bazen hayatta kalarak ta ölebilir insan!

 

Tüm büyük eylemlerin, düşüncelerin önemsiz bir başlangıcı vardır der Albert Camus.  Büyük yapıtların tesadüfen, çoğu kez önemsiz detayları takriben doğduğu söylenir. Oysa ki her doğum sancılıdır...

 

" Uyumsuz" olmak; Sürekli tekrarlanan ve değiştiremeyeceğini baştan bildiği bir yazgıya mahkûm olan insanın bilinçli seçimi midir?

İnsan vazgeçtiğinde mi yaşam son bulur yoksa vazgeçmek de bir direnme biçimi midir?

Bu sorulara cevap ararken yaşadığı olayların, müzikal kayıtlarını tutarak, yeni teklisi “Sisifos” ‘ u oluşturan  -ki, yaşamın absürtlüğü karşısında yine de direnmekten vazgeçmeyen, döngü içerisinde yeniden ve yeniden deneyen insanı ele alırken dinleyicileri müzikal olarak farklı bir deneyime ortak ediyor.

 

Müzik & Düzenleme: Ali Kutlu Suytar & Bahri Kaan Beşik

Söz:  Ali Kutlu Suytar (-ki)

Vokal: Ali Cihan & Ali Kutlu Suytar

Prodüktör: Ali Kutlu Suytar & Bahri Kaan Beşik

Mix: Ali Kutlu Suytar

 

Türler: Saykodelik füzyon, elektronik, deneysel

Tamar Records ℗ & © 2022

bottom of page