top of page
Melek Logo.jpg

90'ların hızlı gruplarından Cultus'ın "mikrofonu" Burak Atalay'ın güncel çalışması Melek, üç adamın 90'lardan aldıkları gazla yarattıkları, modernleşen rock tınılarından da nasibini almış naçizane bir deneyim olarak olagelmiştir. Kendi adını taşıyan ilk albümleriyle beraber hitabetleri, akılları ve ekseriyetle de kulakları kazımaktadır.

 

9 sene gibi bir dönemdir beraber olan ve üreten Melek; gitar ve vokalde Burak Atalay, bas gitarda Fuat Güney ve davulda da Okaner Ertuğrul’dan oluşmaktadır. Albüm öncesindeki dönemde iki EP – 0<x<1 ve Ölmevalla – ve bir de klibe – Melek Lekeli – imza atmış olan Melek, öncesinde olduğu gibi ilk albümünde de içsel meramlarını dile getirmekte ve melodiklikten de yine ödün vermemektedir. Melek, ilk albümün peşinden Söz, Nesiller ve Meydan olmak üzere 3 single daha yayınlamıştır.

Etkilendikleri müzikler temelinde 90’ların temalarından yürüse de moderniteden de uzak kalmamaları albümlerini her açıdan kulaklara aşikâr kılmıştır.

7.jpg

FERİŞTAH EP

 

Melek, yayınladıkları üç single’dan sonra EP’lerle yoluna devam etmeye karar vermiştir. İlk EP olan Feriştah’ın davul kayıtları Pür Records’da yapılmış olup diğer unsurları ise ev kayıtları şeklinde tamamlanmıştır. Üç şarkının da mix ve mastering tarafında ise Cem Ömeroğlu ile çalışılmıştır. Albümün bütün unsurları Melek’e ait olmakla beraber Yaşam Bir Oyun şarkısının sözleri Özcan Günergök’e aittir.

 

EP’nin genelinde, yine Melek’in nasıl bir sesle hitap etmek istediği ortaya çıkmıştır. Senkoplu yapılar, agresif riff’ler ve güç ile iktidarı eleştiren sözler kulak doldurmaktadır.

Albüm İsmi: Feriştah EP

- Burak Atalay (Elektro Gitar, Vokal)
- Okaner Ertuğrul (Davul)
- Fuat Güney (Bas Gitar)Tür: Rock
Süre: 18:35
Yapım Yılı: 2020
Dil: Türkçe

Mix & Mastering: Cem Ömeroğlu

 

Melek  - Feriştah EP

01 - Yaşam Bir Oyun

02 - Anlamadım

03 - Vehim

04 - Feriştah

Tamar Müzik ℗ & © 2020

bottom of page