top of page
Melek Logo.jpg

90'ların hızlı gruplarından Cultus'ın "mikrofonu" Burak Atalay'ın güncel çalışması Melek, üç adamın 90'lardan aldıkları gazla yarattıkları, modernleşen rock tınılarından da nasibini almış naçizane bir deneyim olarak olagelmiştir. Kendi adını taşıyan ilk albümleriyle beraber hitabetleri, akılları ve ekseriyetle de kulakları kazımaktadır.

 

9 sene gibi bir dönemdir beraber olan ve üreten Melek; gitar ve vokalde Burak Atalay, bas gitarda Fuat Güney ve davulda da Okaner Ertuğrul’dan oluşmaktadır. Albüm öncesindeki dönemde iki EP – 0<x<1 ve Ölmevalla – ve bir de klibe – Melek Lekeli – imza atmış olan Melek, öncesinde olduğu gibi ilk albümünde de içsel meramlarını dile getirmekte ve melodiklikten de yine ödün vermemektedir. Melek, ilk albümün peşinden Söz, Nesiller ve Meydan olmak üzere 3 single ve Feriştah adlı bir EP daha yayınlamıştır.

Etkilendikleri müzikler temelinde 90’ların temalarından yürüse de moderniteden de uzak kalmamaları albümlerini her açıdan kulaklara aşikâr kılmıştır.

7.jpg

KOR EP

 

EP’lerle devam etme kararının ardından ikinci EP olarak olagelen Kor, önceki ürünlerin aksine daha romantik ve duygusal bir noktadan dinleyicilere seslenmektedir. Kor’daki bütün şarkıların üretimi Melek’e ait olsa da sözlerin tamamında, Türk rock müziğinin önemli figürlerinden müzisyen-şair  Mehmet Şenol Şişli’nin (MŞŞ) imzası vardır. MŞŞ’nin ifadelerinin kompleksliği ve anlatımının kuvveti bu EP’deki şarkıların yapılarına da yansımış, önceki üretimlerin aksine daha karmaşık melodilerle ve ritimlerle şarkılar yazılmış ve icra edilmiştir. Kor’da, akustik enstrümanlarının yanı sıra elektronik sesler de şarkılarda kullanılmıştır. Bu EP’nin bütün unsurları Melek tarafından ev kayıtları olarak yazılmış, mix ve mastering aşamalarında yine Cem Ömeroğlu’yla çalışılmıştır. 

- Burak Atalay (Elektro Gitar, Vokal)
- Okaner Ertuğrul (Davul)
- Fuat Güney (Bas Gitar)


Tür: Rock
Süre: 18:42
Yapım Yılı: 2021
Dil: Türkçe

Sözler: Mehmet Şenol Şişli

Mix & Mastering: Cem Ömeroğlu

 

Melek  - Kor EP

01 - Açken

02 - Uyurgezer

03 - Kor

04 - Mısır Tarlası

Tamar Müzik ℗ & © 2021

bottom of page