top of page

Özge Fışkın - Dönsün Talihim

Özge Fışkın - Dönsün Talihim.jpeg

“Dönsün Talihim” zaten adı itibarıyla evrene verilen bir mesaj, uzun bir aradan sonra yapılan bir geri dönüş için de ideal bir kelime öbeği. 

 

Şarkının söz ve müziği Özge Fışkın, düzenlemesi Barlas Tan Özemek imzası taşıyor.

 

“Dönsün Talihim” ayinsel müziği ile zamansız, ya da değişik pek çok zaman dilimine uyan, dinleyeni mutlaka bir reaksiyon vermeye iten, yani harekete geçiren türden, kıpır kıpır, bir nevi aşk şarkısı ..

 

Söz dünyası, söylemi ve genel ruhuyla günümüz insanlarının rahatlıkla empati kurabileceğini düşündüğümüz şarkıya, dünyasına uygun bir de video hazırlandı.

 

Şarkının ruhuna ve hayatlara uygun bir tiyatro sahnesinde çekilen video Mert Gider ve ekibinin eseri, dans koreografisinden sorumlu olan isim ise Gizem Erdem.

OzgeFiskin2.jpg

Özge Fışkın’ın müzik hayatı Ankara’da çeşitli rock gruplarında solistlik yaparak başladı. Ankara sonrası İstanbul’da Sertab Erener ve Levent Yüksel gibi sanatçılara sahnede ve stüdyo kayıtlarında eşlik eden Fışkın, 2003 yılında S.Erener’in Eurovision birinciliği kazandığı kadroda yer aldı.

 

Özge Fışkın, ilk solo albümü “Kilitler”i 2007 yılında çıkardı; bu albümün ardından “Bir Avuç Fotoğraf” ve “Her Şeyin 1 Zamanı Var” adlı uzunçalarlar yayınlandı.  Bu süreçte canlı performanslarıyla da son derece aktif  olan sanatçı, çeşitli türlerdeki projeleri de sahnede başarıyla hayata geçirdi.

 

Özge Fışkın uzun bir aradan sonra sözü ve müziği kendisine ait  yeni teklisi “Dönsün Talihim” ile dinleyicileri ile buluştu. Şarkının düzenlemesi Barlas Tan Özemek’e ait.

Tamar Records ℗ & © 2020

bottom of page