top of page

Özge Fışkın - Ömrüm

Özge Fışkın - Ömrüm Cover.jpg

Özge Fışkın’dan epik bir Cem Karaca yorumu “Ömrüm”

 

Söz ve müziği büyük usta Cem Karaca’ya ait olan ve Cem Karaca, Cahit Berkay ve Uğur Dikmen gibi üç büyük müzisyenin bir araya geldiği 1992 tarihli Karaca’nın ''Nerde Kalmıştık'' albümünde yer alan “Ömrüm” şarkısı, Özge Fışkın tarafından yorumlandı.

Karaca’nın benzersiz performansı ve Cahit Berkay ve Uğur Dikmen’in özgün düzenlemeleri ile bilinen “Ömrüm”ü artık Fışkın’ın sesi ve Övünç Dan düzenlemesi ile yeniden dinlemek mümkün!

 

Özge Fışkın bu tekli çalışmasına dair duygu ve düşüncelerini şöyle ifade ediyor:

“Ömrüm" şarkısını ilk dinlediğimde önce lirik dünyasından etkilendim. Zamansız sözleri bugün de yaşama dair deneyimlediğimiz tüm o gel-gitleri, iniş ve çıkışları, Cem Karaca’nın kendine özgü yorumuyla ortaya koyuyordu.

Tabii “Ömrüm” diyebilmek için insanın bir miktar mesai kaydetmiş olması da lazımdı :) bekledim. Ve ne tesadüftür ki bu kıymetli şarkı ve ben her ikimizin de otuzuncu senesinde buluşmuş olduk. Zira 1992 benim de sahne hayatıma başladığım yıl.

Bu Şarkıyı yeniden kaydetme noktasında beni kırmayarak bizimle yer alan değerli üstat Cahit Berkay ise geçmişi bugüne taşıyan bir ruh üfledi. Övünç Dan bu esintiyi tüm düzenlemede pekiştirdi. Umarım hepimize iyi gelecektir tüm derinliği ile "Ömrüm".

OzgeFiskin2.jpg

Vokaller: Özge Fışkın

Aranjman: Övünç Dan

 

Telli ve tuşlu enstrümanlar: Övünç Dan

Vurmalı ve yaylı enstrümanlar düzenleme: Övünç Dan

Yaylı Tambur: Cahit Berkay

 

Mixing: Barış Baykan

Mastering: Eray Polat

Yürütücü Yapımcı: Yeşim Doran

 

Söz ve Müzik: Cem Karaca

 

Kapak Tasarım: Övünç Dan

Tamar Records ℗ & © 2022

bottom of page