top of page

straygaze, kendilerine özgü tarzlarıyla 2019'da Aylin Torunlar ve İlknur Saduç tarafından kurulmuş olup shoegaze, indie rock, alternatif rock türlerinde eserler vermektedir. Günümüzde kadroda, vokalde ve ritim gitarda İlknur Saduç, lead gitarda Arda Gören, bas gitarda Yasin Güder ve bateride Berkan Çalışkan yer almaktadır.

 

"Bazen her ne kadar kaçmak istesek de, ne olursa olsun bu dünyaya aitiz. Tüm duygularımızın metaforlarla harmanlayıp müzikle aktarmayı seviyoruz, “buruk çilek” böyle bir şarkı."

"İlknur Saduç bu şarkıyı mezuniyet projesi animasyonunda kullandı, son dokunuşları yaptıktan sonra  animasyonu da paylaşmayı planlıyoruz. Arda Gören gitar solosunu, Aylin Torunlar bas gitarı ve Berkan Çalışkan da bateri kısımlarını yazdı. Tüm albümün mix ve masteringini Berkan Çalışkan yapıyor, sanat tarafında da İlknur Saduç var. Tüm albüm kaydını okulumuzun terasında laptopumuz, ses kartımız ve kendi enstrümanlarımızla kaydettik. Hepimiz birbirimize çok bağlıyız ve birbirimize çok değer veriyoruz, bizim için en önemli olan şeylerden biri bu ve bu şarkılarımıza da yansıyor."

straygaze - buruk çilek Cover.jpg

Vokal & Gitar: İlknur Saduç

Gitar: Arda Gören

Bas Gitar: Aylin Torunlar

Bateri: Berkan Çalışkan

 

Söz & Müzik: İlknur Saduç

Mix & Master: Berkan Çalışkan 

Kapak: Sude Ergün, İlknur Saduç

Tamar Records ℗ & © 2023

bottom of page